Отборът на ФК Кюстендил загуби с 0:4 от Миньор Перник, в мач от първенството на „Деца“ или така наречените подготвителни групи. Срещата се игра на стадиона в село Шишковци. Двубоят бе истинско доказателство, че футбола е едно от най- добрите средства за интеграцията на ромите. Отборът на ФК Кюстендил, воден от Любчо Тончев е изцяло съставен от играчи от ромски произход.

Гостите, водени от Иво Славчев доминираха на терена през по-голямата част от коректния мач и заслужено спечелиха 3-те точки. Стивън Милчев отбеляза два гола, в 23-а и 45-а минути. По един добавиха съотборниците му Алекс Митев и Стефан Стоянов, съответно в 30-а и 63-аа минути.

Футболистите на Велбъжд надиграха с 4:2 Струмска слава Радомир, след като на два пъти бяха догонващи в резултата. Точни бяха - Даниел Христов - 2 гола, Калин Стойнев и Георги Чорбаджийски.