Футболният отбор на Гонг оглави временното класиране на Макдоналдс Медийна лига, след като се наложи трудно, но закономерно, над есенния лидер в първенството за журналисти Про.бг. „Черните пантери“ извоюваха ценната победа с 3:2, чрез хеттрик на Емил Евтимов, а развръзката на мача дойде в последната минута на срещата. Новата„пантера“в отбора на Гонг, Иван Иванов, намери с дълъг пас Кирил Лулев отляво, който с глава свали топката към Евтимов в наказателното поле. Голмайсторът не успя от първия път да преодолее противниковия страж, но при добавката нанесе решителното попадение.

Като цяло двата отбора направиха оспорван двубой, преминал през серия от обрати. Първо телевизионерите откриха резултата с далечен шут, но две минути по-късно Гонг изравни. До края на полувремето „пантерите“ играха по-добре и логично стигнаха до второ попадение, а в самия му край Стефан Стоянов изпусна да даде по-убедителна преднина.

Играта през втората част бе по-твърда, на моменти дори груба, което принуди главния съдия Юлиян Тодоров да декорира в жълто някои от състезателите. С точните си отсъждания обаче, реферът успя да удържи мача. Десет минути след почивката, есенният лидер в първенството стигна до 2:2, след точно изпълнение от пряк свободен удар. Драмата в последната минута обаче се оказа щастлива за гонгаджиите, които преди това изпуснаха няколко положения, а на два пъти гредата спасяваше противника.

След края на двубоя, спорадични щастливи възгласи (сред които незнайно защо се чуваше „Премията двойна!“) огласяха съблекалнята на Гонг. Дали от суеверие или заради нови треньорски методи (които до този момент са успешни), треньорът на „черните пантери“ Сашо Диков забрани медийните изяви на футболистите си. Дори самият той отказа да се яви на традиционната пресконференция след мача. Забраната за интервюта е за периода, в който отборът е начело на класирането. Репортер на Гонг обаче случайно улови изпусната от голмайстора Емил Евтимов реплика в съблекалнята: „Не си мислете, че сте направили нещо! Аз направих всичко!”