Дунав Русе победи с 2:1 с втория отбор на румънския елитен FCSB в четвъртата си лятна контрола.
Срещата се игра на основното игрище на комплекса в русенския квартал "Здравец". Не липсваше подкрепа и от трибуните, като въпреки дъжда в началото няколкостотин дунавски фенове отново бяха там.

Мачът започна равностойно, като и двата тима не пестяха усилия в борбата за всяка топка. Така още в рамките на първите 10 минути реферът Борис Попов показа 3 жълти картона. Не липсваха и опасности пред двете врати. В 15-ата минута Джан Хасан се измъкна отляво, но вместо да стреля опита центриране, което не намери Мирослав Георгиев. В ответната атака пък удар на Влад Шербанеску мина над напречната греда.

В 30-ата минута Георгиев опита все пак изстрел от 20-ина метра, но топката мина над вратата. Малко по-късно отново Хасан бе намерен в наказателното поле на гостите, но ударът му мина покрай десния страничен стълб.

В началото на втората част румънският тим получи червен картон. В 51-ата минута Дан Талмачю фаулира появилият се след почивката Дани Бонев, който се откъсваше сам срещу противниковия вратар Михай Удря. Бранителят обаче бе сменен, поради приятелския характер на срещата.
Последвалият пряк свободен удар, изпълнен от Драгуш Фирцулеску, бе избит в корнер. След изпълнението му Бонев уцели гредата, а Георги Вълчев засече топката и я прати във вратата за 1:0 в 52-ата мин. В 58-ата минута пък Станислав Вълчев получи втори жълт и респективно червен картон след остро влизане срещу румънски футболист. Той също бе заменен – от 17-годишния русенски талант Кристиян Господинов.

В 67-ата минута Драгош Фирцулеску направи резултата 2:0 за Дунав след точно изпълнение на пряк свободен удар с левия крат, прехвърляйки стената пред него. Минута преди края и Димитър Тодоров получи червен картон, а всички дунавски резерви вече бяха на терена, поради което домакините завършиха с 10 футболисти. Младите румънци, част от които имат мачове и в елитния първи тим на гранда от северната ни съседка, се възползваха от това и в 90-ата минута намалиха за крайното 2:1 за русенския отбор.

По този начин "драконите" записаха четвърти успех в предсезонните си проверки до момента след победите с 4:0 като гост на варненския Спартак, със 7:1 срещу Спартак II Варна в Русе и с 2:1 в Плевен срещу местния Спартак.

Състав на Дунав Русе: 33. Цветелин Енчев (46-Винченцо Ангелов), 22. Симеон Иванов (46-Мерт Тасим), 4. Преслав Папарков, 27. Георги Вълчев (74-Кристиян Маринов), 24. Димитър Тодоров, 5. Василен Марков (71-Симеон Дочев), 8. Станислав Вълчев (58-Кристиян Господинов), 17. Мирослав Георгиев (71-Радослав Великов), 10. Драгош Фирцулеску (71-Томислав Александров), 99. Джан Хасан (46-Дани Бонев), 9. Преслав Петков (58-Мартин Иванов)

Състав на FCSB II: 12. Михай Удря, 2. Раду Чирешою, 4. Дан Талмачю, 5. Пол Коза, 7. Андрей Труца, 15. Аурелиан Чучулете, 8. Лауренциу Арделеан, 23. Лука Митрица, 10. Влад Шербанеску, 11. Антонио Трандафиреску, 19. Александру Бодя (32. Матей Лицор, 1. Адриан Франкулеску, 14. Каталин Гогор, 77. Йорго Папули, 26. Андрей Митрой, 18. Валентин Митраке, 17. Антонио Данила, 25. Влад Тома, 31. Андрей Танасе)