Левски победи Монтана с 5:0, в среща от първенството на дублиращите отбори, която се игра на „Герена”.

„Сините” имаха пълно превъзходство през целия мач, но първото по-сериозно положение пред една от двете врати бе за гостите. В 10-та минута Светлан Кондев изпълни пряк свободен удар, но Божидар Митрев спаси. В 15-та минута, след изпълнение на ъглов удар от Георги Недялков, Живко Атанасов изпревари вратаря на гостите и отбеляза с глава за 1:0. С пропуски за Левски през първото полувреме се отличи Еньо Кръстовчев, а за гостите втори пропуск направи Светлан Кондев. След почивката „сините” продължиха да владеят повече топката, да създават положения и второто попадение не закъсня. В 67-та минута след отлично включване в нападение, Виктор Генев бе спънат в наказателното поле и Еньо Кръстовчев реализира отсъдената дузпа за 2:0. В 72-та минута Костадин Аджов открадна топката от защитник на гостите и с удар по диагонала направи резултата 3:0 за Левски.

Най-чистото положение през второто полувреме за гостите пропусна Кристиян Иванов, оставайки сам срещу Митрев, но вратарят спаси неговия удар. В 80-та минута Еньо Кръстовчев бе изведен сам срещу Виктор Георгиев и покачи на 4:0. Последното попадение за Левски реализира Виктор Генев в 88-та минута. Кръстовчев изведе сам срещу вратаря защитника на „сините”, който прехвърляйки вратаря на Монтана, оформи крайното 5:0.

Зов за помощ! Изпрати SMS със съдържание „Levski” на 17777 и помогни на Георги Николов да живее!