ЦСКА U18 се наложи с 1:0 над Славия U18 в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на БФС. Гола вкара Иван Аврамов в 78-ата минута.

През първото полувреме "белите" имаха няколко добри възможности да излязат напред в резултата. Наско Кехайов нацели левия страничен стълб след удар с глава, а попадение на Борис Димитров беше отменено заради засада. Роберто Райчев също имаше добър шанс при още едно центриране в наказателното поле на "червените", но с глава крилото не уцели вратата. Два пъти и капитанът на ЦСКА 1948 - вратарят Александър Маджаров, се намеси решаващо, за да запази мрежата си суха.

Най-опасното положение пред вратата на Славия през първата част пък дойде около 20-ата минута, когато Виктор Василев пое кълбото по левия фланг и напредна отлично, преодолявайки двама бранители на гостите. Излязъл очи в очи със стража на Славия Георги Петров обаче Василев не успя да отбележи и ударът му беше спасен.

Славия привидно имаше контрол над играта и през вторите 45 минути, а ЦСКА 1948 заложи на  контраатаките. Хубав шанс да отбележи пропиля  резервата Кристиан Грозданов. Тактиката на наставника на "червените" Георги Иванов - Геша проработи в 78-мата минута, когато Иван Аврамов излезе сам срещу вратаря Петров и не сбърка за 1:0.

Реваншът в полуфиналната битка е на 4 май на тренировъчната база на Славия. Съперници в другия полуфинален двубой са Левски U18 и Национал U18. Победителят в турнира ще играе в Младежката Шампионска лига на УЕФА.