Кореспондентът на Гонг в Пловдив Митко Лишев бе обявен за Най-добър футболист на финалния турнир Каменица ФЕНкупа 2009. Неговият отбор „Екоконс Пловдив” спечели надпреварата за аматьори. На финала миналогодишният победител „Клетката - София” бе сразен с 1:3 от пловдивчани.

Символичните домакини от София поведоха с 1:0 в началото на второто полувреме. След няколко минути обаче Митко Лишев изравни резултата, и оттук тръгна обратът. После неговите съотборници довършиха бившите вече шампиони. Лишев завърши финалния турнир с общо четири попадения.

Голямата награда за победителите е посещение на двубоя от английската Висша лига между отболите на Манчестър Юнайтед и Астън Вила. Наградата бе връчена от министъра на спорта Свилен Нейков.