Черноморец Балчик спечели купата на Аматьорската футболна лига след победа с 3:0 (0:0) над четвърторазрядния ЦСКА 1948 на финала за трофея на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.

Възпитаниците на бившия играч на Левски Георги Иванов-Геша създадоха повече положения и заслужено триумфираха. Беадир Беадиров откри резултата за "небесносините" седем минути след почивката с удар отблизо, а Валентин Веселинов удвои в 70-ата минута с прецизен изстрел от границата на наказателното поле, изпращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на "червените". В добавеното време резервата Румен Александров оформи класическия успех.

Черноморец Балчик вече си осигури място в професионалния футбол през следващия сезон, след като спечели титлата в Североизточната трета лига, а с това и промоция за втория ешeлон.