Черноморец-1919 спечели финала в област Бургас на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

Но стадиона в Равда, „акулите”, в чиито стартов състав място намериха петима играчи от юношеската формация старша възраст на клуба, победиха с 2:0 Несебър и взеха реванш за поражението от същия съперник във финала през миналия сезон на турнира.

Именно младите „акули” бяха в основата на първия гол в мача. В 20-та минута комбинация между Денис Дадигов и Йордан Томов завърши с извеждащ пас към Симар Емин, който прати топката в мрежата на Несебър. Въпреки многото създадени голови положения, Черноморец-1919 трябваше да чакат до четвърт час преди края на мача, за да си подпечатат победата. Направи го Милен Танев след точно изпълнен пряк свободен удар.

Съперникът на Черноморец-1919 в следващия кръг ще бъде определен чрез жребий измежду шампионите в областите Стара Загора, Сливен и Ямбол.

„Акулите” са носители на Купата на Аматьорската футболна лига през 2006 г., когато поставиха и рекорда за най-убедителна победа в мача за трофея, побеждавайки с 4:1 Костинброд.