Черно море спечели първа Суперкупа на България в своята история, след като победи с 1:0 Лудогорец на стадион „Лазур“. „Моряците“ играха по-надъхано и успяха да триумфират в Бургас срещу един безлично изглеждащ отбор на Лудогорец. Разградчани се представиха много слабо и създадоха малко опасности пред вратата на Георги Китанов.

Черно море отбеляза единственото попадение в срещата в 15-та минута. Стенио подаде към Стефан Станчев, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Мехди Бурабия засече топката от въздуха и я изпрати във вратата на Владислав Стоянов, който не реагира по най-добрия начин.

Минута по-късно Живко Петков бе изпуснат от Георги Терзиев. Петков излезе сам срещу Владислав Стоянов и отправи диагонален удар, но встрани от десния стълб на вратата на Лудогорец. В 21-та минута Живко Петков стреля с глава отблизо, но право в ръцете на Стоянов.

Траян Траянов получи контузия в 25-та минута и бе сменен от Жиньо.

Лудогорец организира много добра атака в 32-та минута, когато Марселиньо пусна перфектен извеждащ пас към Лукас Саша, който излезе сам срещу Георги Китанов и след това технично го прехвърли, но изпрати топката над напречната греда. В добавеното време на първата част Жуниор Кишада напредна в наказателното поле на Черно море и точно, когато бе готов да стреля, Стефан Станчев направи решаващ шпагат и му изби топката.

В началото на второто полувреме Лудогорец можеше да изравни резултата. В 48-та минута Върджил Мисиджан центрира в наказателното поле на Черно море, където Андрей Препелица стреля с глава, но Георги Китанов демонстрира добър рефлекс и спаси.

Джонатан Кафу отбеляза красив гол в 79-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Минута по-късно се откри добра възможност пред Джоди Лукоки, но той стреля изключително неточно. В 85-та минута футболистите на Лудогорец си раздадоха добре топката, след което Джонатан Кафу стреля с глава, но право в ръцете на Георги Китанов.

Черно море устиска победата до края на мача и спечели Суперкупата на България. "Моряците" се превърнаха в седмия отбор, който печели трофея.

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 8.Лукас Саша, 27.Козмин Моци, 55.Георги Терзиев, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков, 30.Андрей Препелица, 88.Вандерсон, 93.Върджил Мисиджан, 84.Марселиньо, 11.Жуниор Кишада

Черно море: 33.Георги Китанов, 5.Стефан Станчев, 15.Траян Траянов, 23.Мамуту Кулибали, 4.Михаил Венков, 8.Стенио, 10.Марк Клок, 21.Мехди Бурабия, 19.Матиас Курьор, 77.Андреас Васев, 11.Живко Петков