Националният отбор по футбол за юноши, родени през 2003 година, победи Малта с 4:0 в последен мач от европейските квалификации в група 13.

По този начин България U17 зае трето място в групата с 3 точки. В другия мач Австрия се наложи с 1:0 над Норвегия и спечели първaта позиция с пълен актив от 9 точки. Тимът на Норвегия е втори с 6 т. Австрия и Норвегия се класират за елитен кръг квалификации.

Най-добрите четири отбора, завършили на трета позиция от всички 13 квалификационни групи също ще продължат в следващия етап. Това означава, че България U17 има теоретичен шанс за класиране, но той е минимален.

Играчите на Марчо Дафчев поведоха в 37-ата минута с гол на Бисер Бонев. В 69-ата минута Мартин Смоленски удвои преднината на нашия тим, а в 88-ата отново той се разписа за 3:0 след асистенция на Александър Бучков. В добавеното време Пламен Цончев вкара четвъртия гол.