Претендентът за влизане в Първа лига Ботев Враца разгроми третодивизионния Спартак Плевен с 4:1 в контролна среща, която се игра на Националната футболна база в Бояна. Плевенчани откриха резултата чрез Александър Кирилов в 5-ата минута.

След това Йордан Апостолов от Ботев удари греда, а на два пъти вратарят Ивайло Яначков имаше късмет при опасни атаки на Ботев. След почивката плевенчани отпаднаха и в 61-ата минута Спас Георгиев центрира към Иван Колев, който изравни. Само след две минути вече беше налице пълен обрат с нов гол на Колев, този път засякъл с глава центриране на Атанас Кабов. Три минути след това- в 65-ата минута, дойде ред и на Спас Георгиев да вкара за 3:1.

За крайното 4:1 точен беше новото попълнение Урош Стаменкович, който се разписа при добавка. В събота Ботев (Враца) ще гостува на съименниците си от Пловдив на стадиона в Коматево. /БТА