Ботев (Враца) спечели срещу Етър (Велико Търново) с 3:1 в мач на вторите отбори на двата клуба. Той бе част от 15-ия кръг на Северозападната Трета лига. Заслужена победа за домакините, с оглед на показаното на терена. Десетина минути след началото те вече имаха преднина. Осигури я Пламен Спасов след центриране отдясно на съотборник. Секунди по-късно равенството беше възстановено, чрез Христо Марков, който изпревари вратаря.

При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. След нея дойде времето на влезлият като резерва Христиан Петков. В 57-ата минута, той се възползва от пас на Красимир Тодоров и реализира за 2:1. В 70-ата минута Димитър Колимечков пропусна да изравни с глава. Другата възможност за малките „боляри“ беше удар на Калоян Ненчев. Врачани пък създадоха доста положения. Вкараха само още едно чрез Христиан Петков малко преди края. Адмирации за футболистите на Лукан Луканов, които в сгъстения цикъл от мачове, намериха сили да излязат с чест от двубоя.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Враца II: 1. Любомир Василев, 2. Валентин Томов, 18. Георги Георгиев, 3. Любослав Петров (капитан), 7. Митко Панов, 11. Никола Нейчев, 10. Теодор Георгиев, 19. Пламен Спасов, 23. Асен Русинов, 21. Станислав Петков, 37. Красимир Тодоров.

Треньор: Лукан Луканов

Етър II: 12. Пресиян Петков, 5. Димитър Колимечков, 3. Иво Ганев, 17. Север Алиев, 4. Денислав Георгиев, 6. Ивалин Петков, 15. Ивелин Иванов, 10. Калоян Митев, 14. Александър Гугучков, 11. Христо Марков, 88. Светломир Събев (капитан).

Треньор: Николай Катъров