Ботев Пд разгроми с 6:0 един от съперниците си в Югоизточната „В” група отбора на Свиленград. Контролата се игра на ст. „Христо Ботев” и бе предпоследна за „канарчетата” преди старта на първенството в третия ешалон.

„Жълто-черните” контролираха напълно играта през целия двубой и не позволиха на съперника си да създаде нито едно чисто голово положение. В същото време футболистите на Марин Бакалов пропуснаха да бият с двуцифрен резултат и реализираха само половината от възможностите, които създадоха.

Още от първата минута Ботев започна да натиска съперника, редувайки многоходови атаки с изстрели от средно и далечно разстояние. След няколко пропуска и добри изяви на стража на „граничарите”, пловдивчани стигнаха до гол в 21-ата минута. Иван Площаков намери Димитър Байрев в наказателното поле и последният с прецизен удар в долния десен ъгъл откри. Втория гол отбеляза Площаков минута преди почивката, след като засече с глава центриране на Стефан Костадинов.

В течение на второто полувреме Бакалов направи 7 смени, а резервите също показаха добра игра. В 59-ата минута Площаков направи втората си асистенция в мача, извеждайки очи в очи с вратаря Васил Гуджев, който пусна топката в долния ляв ъгъл за 3:0. 10 минути преди края Недко Миленов центрира от корнер и Владо Байрев с глава прати топката в мрежата.

В 87-ата Запрян Иванов открадна топката от защитник на гостите, подаде към Ридван Хаджифезула и последният със силен удар вкара петия гол. В последните секунди на мача отново Хаджифейзула засече с плонж отлично центриране на привлеченият от Берое ляв защитник Антон Огнянов и фиксира крайното 6:0.

Последната проверка преди започващото на 15 август първенство е на 8 август, неделя, срещу Димитровград на ст.„Христо Ботев”. Преди този мач Ботев ще представи официално състава си за новия сезон пред своите фенове.