Тимът на Ботев Ихтиман победи като гост изпадналия Перун Кресна с 6:1 като гост и се настани удобно на 9-ото място в Югозападната Трета лига.

Момчетата на Валери Свиленов нанизаха пет гола до почивката на съперника, а през втората част двата тима си размениха по едно попадение.

С два гола за успеха се отчетоха Димитър Коларов и Кристиан Андонов, а по един добавиха Лъчезар Георгиев и Кристиян Димитров.

След 33 кръга Ботев е на 9-ото място с актив от 43 точки, а в последния кръг в съседско дерби Ботев приема Рилски спортист Самоков, а двубоят е на 29 май от 18:00 часа на стадион "Христо Ботев".

От Югозападната Трета лига във Втора влезе тимът на Марек Дупница, който се възползва от грешните стъпки на преследвачите си от Беласица и Вихрен направили равенства в този кръг.