В двубой от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига тимовете на Ботев Ихтиман и Германея Сапарева баня завършиха 0:0. Домакините останаха с човек по-малко няколко минути след началото на второто полувреме, но въпреки това бяха по-активният тим в търсенето на попадение, но така и не стигнаха до него.

През първата част двата тима се бяха вкопчили здраво в средата на терена, аголовите положения не бяха в изобилие.

През втората част домакините останаха с човек по-малко в 50-ата минута, но въпреки намаления си състав беше по-активният в търсене на гола. Гостите се оказаха костелив орех и така и не се огънаха до края на срещата и взеха една точка на стадион "Ботев". С авторитетни намеси капитанът на отбора на домакините Валери Свиленов дори спаси точката за Ботев.

След тази точка тимът от Ихтиман продължава да заема 17-ото място в класирането с актив от 5 точки, а Германея е на 18-ото място с 2.

В следващия кръг Ботев гостува на Марек в Дупница на 14 октомври от 16:00 часа на легендарния стадион "Бончук".