Ботев Ихтиман победи Германея Сапарева баня с 3:2 в двубой от 19-ия кръг на Югозападната Трета лига. Така момчетата на Валери Свиленов тръгнаха успешно през пролетта.

Германея тръгна по-добре в двубоя и на два пъти футболисти на сапаревци излизаха на чисти позиции пред Костадинов. Все пак Ботев откри резултата в 24-ата минута, когато Кадифчин пусна пас към Кристиян Димитров и той прониза вратаря Спасов. До почивката гостите изравниха резултата в 35-ата минута. В края на полувремето съдийската бригада отмени гол на Ботев заради засада.

През втората част две попадения на Кадифчин направиха резултата 3:1 за Ботев, а Германея върна един гол в края, за да се стигне до крайното 3:2 за Ботев.

В следващите два мача, които са в сряда и събота Ботев гостува на Миньор в Перник и на Сливнишки герой в Сливница.

В класирането Ботев вече е на 13-ото място с 19 точки, а Германея е на позиция пред ихтиманци с 20.