Ботев Ихтиман записа третата си победа от началото на сезона в Югозападната Трета лига, след като надви последния в класирането Велбъжд Кюстендил с 4:2 в мач от 10-ия кръг на първенството.

Ботев откри резултата чрез Желязков, а Николай Николов съумя да удвои преди гостите да върнат едно попадение. Преди края на първата част Бориславов се разписа, за да се оттеглят домакините на почивка с аванс от 2 гола.

През второто полувреме Влади Бахъров се разписа от дузпа, за да направи резултата 4:1 преди Велбъжд да се разпише и да оформи крайния резултат. След този успех Ботев се изкачи с една позиция в класирането и заема 15-ото място с актив от 9 точки. Велбъжд е на последното място с 2.

В следващия кръг Ботев гостува на един от лидерите в първенството Оборище Панагюрище. Двата тима играха контрола преди старта на шампионата на стадиона в Ихтиман, като Ботев спечели срещата с 2:1.

Велбъжд приема в 11-ия кръг Чавдар Етрополе.