Ботев Ихтиман победи Чавдар Етрополе с 3:2 в контролна среща, която се игра в Етрополе. Тимът от Ихтиман дръпна с 3:0 до 60-ата минута на срещата, но след извършените смени в последните 10 минути домакините върнаха две попадения.

Бившият играч на Хебър Пазарджик Стефан Лачов, който се присъедини към отбора по време на зимната подготовка откри резултата, след като засече центриране отляво с глава във вратата на съперника.

От дузпа в 36-ата минута Ботев удвои като отново Лачов беше точен. Чавдар пропусна дузпа до края на  първата част и така Ботев се оттегли на почивка при аванс от два гола.

През втората част Ботев направи резултата класически с попадение на Кристиян Димитров, а домакините върнаха два гола до края на мача, след като наставникът на Ботев Валери Свиленов направи куп смени и даде игрово време на дошли на проби играчи.

В събота на терена в Лесичово Ботев ще изиграе следващата си проверка срещу друг участник в Югозападната Трета лига тим на Оборище Панагюрище.