Ботев Ихтиман записа успех в предпоследната си контрола преди подновяването на първенството на Югозапад, надделявайки с 2:1 над Балкан в Ботевград. В петък футболистите на Валери Свиленов ще изиграят и последната си проверка срещу Оборище Панагюрище.

След нулево първо полувреме Ботев откри в 67-ата минута с попадение на Лъчезар Георгиев, но само три минути по-късно Павел Петков изравни резултата.

След центриране от корнер Ботев постигна втори и победен гол малко преди края на двубоя, а голмайстор стана Владимир Бахъров. Домакините опитаха да стигнат до равенството, но това така и не стана.

За Балкан първенството в Югозападната Трета лига стартира на 17 февруари с Надежда Доброславци в отложен мач от есента, а Ботев започва на 20 февруари с гостуване на друг тим от София област - Чавдар Етрополе.