Ботев Ихтиман записа второ поредно равенство в първенството на Югозападната Трета лига. Момчетата на Валери Свиленов направиха 1:1 с Балкан Ботевград в местно дерби, след като в миналия кръг направиха 1:1 и със Сливнишки герой Сливница.

И двата гола бяха реализирани през първото полувреме. В 38-ата минута домакините поведоха в резултата чрез Владимир Каптиев, но гостите от Балкан изравниха малко по-късно чрез Здравко Атанасов.

През втората част двата тима не съумяха да се разпишат и закономерно срещата завърши 1:1. Така Ботев заема 7-ото място с актив от 16 точки, а Балкан е на 9-ото място с 15 т.

В следващия 13-и кръг, който е на 31 октомври, Ботев Ихтиман гостува на Вихрен в Сандански, а Балкан приема у дома Пирин Разлог.