В двубой от 7-ия кръг на Югозападната Трета лига Ботев Ихтиман загуби у дома с 1:2 от Оборище Панагюрище. Гостите влязоха по-здраво в мача и откриха още в 1-ата минута. Домакините реагираха и съумяха да изравнят с гол на Владимир Каптиев преди почивката.

През втората част Оборище отново излезе напред в резултата, а въпреки опитите на Ботев да стигне поне до равенството това не се случи и загубата беше факт като и няколко сериозни пропуска наклониха везните в полза на панагюрци.

След края на мача треньорът на Ботев Валери Свиленов коментира разочарован, че въпреки загубата отборът не е играл слабо, а просто несериозно отношение в дадени ситуации от мача на целия отбор и пропуски пред вратата на противника коства загубата.

В 8-ия кръг на 26 септември Ботев е гост на Беласица Петрич, а Оборище е домакин на Пирин Разлог.