Ботев Ихтиман победи като гост Велбъжд Кюстендил с 5:0 в изтеглен мач от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Играчите на Валери Свиленов поведоха до почивката с 3 гола дело на Кристиян Димитров, Станислав Катранков и Влади Бахъров, а през втората част отново Димитров и гол на Костадин Кафтанов оформиха и крайния резултат - 5:0 за Ботев.

Така след този солиден успех Ботев влиза с приповдигнато самочувствие в мача от първия кръг в турнира за Купата на България срещу ЦСКА, който ще се изиграе в събота от 15:45 часа и ще бъде предаван пряко в ефира на DIEMA SPORT.

Тази вечер в предаването "Домът на футбола" в ефира на DIEMA SPORT може да видите и материал за Ботев преди сблъсъка с ЦСКА, в който официален дебют ще направи новия треньор на "червените" Бруно Акрапович.

В класирането след успеха над Велбъжд Ботев заема 7-ото място с актив от 22 точки, но с мач повече, а Велбъжд е на предпоследното място с 11.