Тимът на Ботев Ихтиман допусна поражение с 1:3 от Чавдар Етрополе в последната си проверка преди старта на шампионата в Югозападната Трета лига.

Ихтиманският тим игра доста атакуващо и разнообразно, но с доста интересни контаатаки етрополци се оттеглиха на почивка с аванс от два гола. През втората част двата състава си размениха по едно попадение, за да фиксират крайното 1:3. Домакините направиха и куп пропуски пред съперниковата врата.

Чавдар Етрополе е "черна котка" за Ботев, след като в последните две шампионатни срещи, както и в турнира за Купата на България има само победи.

Първата среща за новия шампионат на Ботев е срещу Миньор Перник на 11 август от 18:00 часа на стадион "Ботев" в Ихтиман. Съперниците направиха качествена селекция и със сигурност ще търсят успеха. Същото се отнася и за домакините от Ботев.