Ботев Ихтиман измъкна точка от негостоприемния стадион в Етрополе, завършвайки 2:2 с местния Чавдар. Двата тима завършиха при същия резултат и през есента, когато двубоят беше в Ихтиман.

Домакините откриха резултата през първата част, но до края на първите 45 минути момчетата на Валери Свиленов обърнаха нещата в своя полза с попадения на Илиян Попов и Лъчезар Георгиев.

Домакините съумяха да изравнят веднага след почивката, а до края на мача въпреки създадените ситуации нито един от двата отбора не стигна до попадение и така взеха по 1 точка, която запази местата им в класирането. Чавдар е пети с 35, а Ботев шести с 29.

В следващия 19-ти кръг в събота (27 февруари от 14:00 часа) Ботев приема Пирин Гоце Делчев, а Чавдар гостува в Разлог на Пирин.