Бившият футболен национал и играч на Литекс, Локомотив Пловдив, ЦСКА и Черно море Михаил Венков бе избран за най-полезен състезател (MVP) на турнира за Зимната купа ZEUS на Аматьорската минифутболна лига-Варна. Той игра финал със своя тим МФК Балерини, който загуби драматично от Порто-Ди Ес с 4:5.

През първото полувреме двата отбора си размениха по две попадения. Резултатът бе открит от именно от Мишо Венков, който реализира много красив гол, пращайки топката с воле в "паяжината". Малко след това Порто изравни като точен бе Костадин Иванов след центриране от корнер. Денис Кадир даде нов аванс за Балерини с глава, но Станислав Джамбазов направи 2:2 с директен удар от фаул.

През второто полувреме Мишо Венков изведе отново миналогодишните носители на трофея напред с удар отблизо. Петър Иванов възстанови ремито от дузпа. Двубоят вървеше към края си, когато и Балерини получи право да изпълни дузпа.

От бялата точка Юлиан Загоров направи 4:3. Порто обаче не се отказа, като в последната минута националът по плажен футбол Джамбазов му донесе победата с два гола. Той първо реализира с удар от малък ъгъл, а след това прехвърли с глава съперниковия вратар за крайното 5:4.

В спора за бронзовите медали Тангра надигра с 6:3 Интернационал.

Организаторите раздадоха няколко индивидуални награди. За вратар №1 бе избран Иван Иванов от Порто, Мишо Венков стана най-полезен състезател (MVP), а голмайстор №1 е Атанас Йончев от МФК Монтана.