Младежкият отбор на Берое до 21 години постигна ценна победа с 2:1 срещу Лудогорец в двубой от VII кръг на първенството, информира официалният сайт на клуба.

И трите попадения паднаха през второто полувреме, като Венцислав Иванов даде преднина на домакините, а минути по-късно гостите изравниха чрез Георги Кънчев. Победата донесе Димитър Видев в края на двубоя.

Берое U 21 - Лудогорец U 21

източник: beroe.bg

В 3-ата минута Преслав Антонов стреля от 23 метра по земя, но Михаил Михайлов бе заел добра позиция и улови.

Седем минути по-късно Димитър Видев получи кълбото по десния фланг и центрира, но отбраната на гостите се справи и изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране от корнер на Кирил Личев в наказателното поле Илия Мунин вкара топката с глава в мрежата на Тодор Ценов, но главният арбитър отмени попадението, тъй като кълбото бе напуснало очертанията на терена при центрирането.

В 17-ата минута Кирил Личев изпълни по сходен начин ъглов удар, заложен вляво от целта, но ударът с глава на Жюлиен Бенков бе слаб и неточен.

Две минути след това, след комбинация между Михаел Ковачевич и Димитър Видев последният изсипа топката в големия пеналт, където Емин Ахмед пробва триково изпълнение с гръб към вратата, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Кирил Личев получи топката пред големия пеналт в 25-ата минута и навлезе сам в наказателното поле, но последвалият удар бе блокиран в ъглов удар, след чието изпълнение отбраната на гостите се справи и предотврати новa опасност.

Четири минути по-късно добра атака от страна на домакините завърши с удар по земя на Жюлиен Бенков от границата на големия пеналт, но топката не намери рамката на вратата.

В 42-ата минута Кирил Личев пробва късмета си от далечна дистанция по земя, но не затрудни стража Тодор Ценов.

Секунди по-късно Емин Ахмед създаде най-чистото положение до този момент, след като получи топката зад защитата на „Лудогорец“, но последвалият му удар бе изчистен с крак от вратаря на гостите.

Удар от големия пеналт на Илия Мунин не затрудни Тодор Ценов, който улови топката в 49-ата минута.

Пет минути по-късно Николай Георгиев стреля от ъгъла на големия пеналт, но след рикошет в играч на Лудогорец топката напусна в ъглов удар. При последвалото центриране именно той засече с глава, но бе неточен, пращайки кълбото встрани от вратата.

В 57-ата минута резултатът бе открит. Венцислав Иванов се възползва от груба грешка на Тодор Ценов, отнемайки кълбото от краката на стража и го вкара за 1:0 от непосредствена близост.

След точно час игра Преслав Антонов се опита ефектно да преодолее Михаил Михайлов, който успя да изчисти.​

В 68-ата минута Георги Кънчев получи кълбото в големия пеналт и отблизо се разписа за 1:1.

Десет минути след това Кирил Личев изпълни пряк свободен удар на 24 метра от целта, но топката премина на сантиметри встрани от рамката на вратата.

Две минути преди изтичането на редовното време Емин Ахмед центрира в малкия пеналт, където Тодор Ценов при опита да улови кълбото направи груба грешка, изпускайки топката. Димитър Видев бе най-съобразителен и да донесе победата на „заралии“.

След този двубой тимът, воден от Иван Гаджев и Атанас Рибарски, заемо осмо място в подреждането с актив от 8 точки. В следващия кръг младежкият тим гостува на Марек в Дупница.

Берое U21 (Стара Загора) – Лудогорец U21 (Разград) 2:1
голмайстори: 1:0 Венцислав Иванов 57′, 1:1 Георги Кънчев 68′, 2:1 Димитър Видев 88′

Берое U21: 1. Михаил Михайлов – 3. Михаел Ковачевич, 15. Пламен Тенев, 6. Аласан Н’Диайе, 2. Илия Мунин (54′ – 10. Венцислав Иванов) – 18. Жюлиен Бенков, 16. Кирил Личев – 14. Николай Георгиев (70′ – 4. Пейчо Енчев), 13. Емин Ахмед, 17. Никола Грозданов (74′ – 9. Александър Манолов) – 7. Димитър Видев; неизползвани резерви: 22. Веселин Добрев, 6. Денислав Димитров, 5. Ивайло Иванов, 11. Даниел Стефанов; старши треньор: Иван Гаджев

Лудогорец U21: 81. Тодор Ценов – 2. Кристиян Джамов, 46. Александър Георгиев, 39. Кристиян Михайлов, 37. Венцислав Керчев – 38. Кристиян Китов, 44. Денис Цолев (58′ – 31. Мартин Кирилов) – 40. Денислав Александров (43′ – 47. Георги Кънчев), 45. Преслав Антонов, 13. Веселин Любомиров – 28. Томас Цвятков (81′ – 42. Петър Петров); неизползвани резерви: 1. Васил Симеонов, 48. Преслав Петров, 41. Даниел Гергов, 34. Олег Димитров; старши треньор: Атанас Димов

жълти картони: Александър Манолов (83′ – реплика) Димитър Видев (88′ – събличане на фланелката) Емин Ахмед (90′ – спречкване) ["Берое" U21] Георги Кънчев (68′ – бурна радост) Кристиян Михайлов (75′ – удар без топка) Александър Георгиев (77′ – груб фаул) Кристиян Китов (84′ – дърпане за фланелката) ["Лудогорец" U21]

червени картони: Кристиян Михайлов (82′ – втори жълт картон за груб фаул) ["Лудогорец" U21]

главен съдия: Боян Славков (Пловдив)
помощник-съдии: Николай Чакъров (Пловдив), Ириней Будуров (Пловдив)
дежурен делегат на БФС: Камена Георгиева (Пловдив)
стадион: „Локомотив“, Стара Загора