Предколеден футболен турнир Мини Шампионска лига 2022 за смесени ученически отбори от 2 до 4 клас се проведе в София. Инициативата се организира от Българския футболен съюз и Столична община, с подкрепата на магазини "Спорт депо", и бе своеобразно продължение на Мини Световното първенство 2022, което се проведе в края на ноември при огромен интерес от страна на училищата в София.

В Мини Шампионската лига се включиха 16 столични училища и 240 ученици (момичета и момчета). Всеки отбор символично представляваше клуб от мъжката Шампионска лига на УЕФА. След двудневни оспорвани и равностойни битки, победител стана 150 ОУ „Цар Симеон Първи“ (Айнтрахт Франкфурт), който спечели драматичния финал срещу 22 СЕУ „Георги С. Раковски“ (Бенфика) след 1:1 в редовното време и 4:3 след изпълнение на дузпи.

Третата позиция бе заета от 41 ОУ „Св. Патриарх Евтимий“ (Тотнъм), спечелил с 2:0 срещу 163 ОУ „Черноризец Храбър“ (Челси).

Индивидуалният приз за „Честна игра“ бе спечелен от Виктория Пандалиева от 41 ОУ „Свети Патриарх Евтимий", за най-добър вратар бе обявен Ивайло Николов от 150 ОУ „Цар Симеон Първи", наградата за най-атрактивна състезателка отиде при Рая Ангелова от 22 СЕУ „Георги С. Раковски", а за най-атрактивен състезател – при Павел Дюлгеров от 150 ОУ „Цар Симеон Първи".

БФС обезпечи поредната инициатива в подкрепа на ученическия футбол с осигуряването на терени, съдийски бригади и футболни топки, а Столична община – с купите за призьорите и медали за всички участници.