Българският баскетболист Симеон Найденов изигра най-силния си мач от началото на сезона в шведското първенство за победата на неговия Солна Викингс над Сундсвал с 99:96.
Само за 27 минути на игрището, крилото наниза 24 точки, с което стана и най-резултатния баскетболист в мача, съобщава bulgarianbasket.com.
Солна вече е с 15 победи в първенството, с което отборът се изравни на второто място със Сундсвал. Лидер в Швеция след 20 кръга е Плания Баскет.
В тринайсетте си мача за Солна до момента Симеон Найденов има средно по 12 точки и 3 борби за по 23 минути на паркета. Впечатляващ е и процентът му на стрелба от тройката – 52.2%.
Следващата седмица Солна гостува на Акропол, преди да приеме у дома лидера Плания Баскет в последния мач от първата фаза на шампионата.