Американският олимпийски отбор по баскетбол спечели първо място в група "А" на турнира за мъже в Лондон, след като се наложи със 126:97  срещу Аржентина. С това САЩ се класира на четвъртфинал срещу Австралия, докато латиноамериканците ще играят срещу Бразилия.

В този мач блесна талантът на Кевин Дюрант, който вкара впечатляващите осем от десет стрелби от зоната за три точки и завърши мача с 28 пункта. Звездата на Оклахома Сити Тъндър бе близо до подобряването на рекорда на своя съотборник Кармело Антъни - 10 тройки от 12 опита, като до средата на третата четвърт имаше едва една пропусната стрелба.

В първите две части мачът вървеше изключително равностойно, като най-голямата преднина на американците стигна до 7 точки. Аржентинците обаче бяха изключително точни при стрелбите си и успяха да наваксат изоставането си, като на два пъти дори поведоха в резултата. Играчите на Майк Кжижевски видимо не се напрягаха в защита, което доведе до много лесни точки за съперника както от игра, така и от фаул линията.

В паузата между двете полувремена треньорът на САЩ очевидно бе провел разговор на висок тон, защото в третата част Дюрант и съотборниците му бяха неуджържими. Тройките се сипеха една след друга в коша на латиноамериканците, които не можеха да намерят отговор и загубиха частта със 17:42.

Последният период беше само формалност, като най-запомнящото на терена бе забивката на Ръсел Уестбруук през центъра на Аржентина. Към края на двубоя "гаучосите" успяха да намалят пасива си до 20 точки, но с няколко страхотни изпълнения в атака, включително и тройка със сирената на Джеймс Хардън, САЩ отново върна разликата до блидо 30 точки.

Леброн Джеймс добави 18 точки за американцие, но заради натрупани 4 лични нарушения изгледа на пейката заключителната четвърт. За Аржентина най-резултатен беше Ману Джинобили с 16 точки, всички от които дойдоха през първите две четвъртини.