Рилски спортист (Самоков) победи Евроинс Черно море (Варна) с 80:66 (15:18, 25:12, 22:18, 18:17) точки в мач от първия кръг на стартиралото този уикенд баскетболното първенство на България. Любопитното е, че домакините не успяха да използват чужденстранните си състезатели, които не успяха да получат необходимите разрешения за игра навреме.

Гостите дръпнаха след първите 10 минути с 3 точки, но до почивката тимът от Самоков овладя ситуацията на терена и поведе с 40:31 точки. В този изцяло български сблъсък за победителите Станислав Ваклинов завърши с 23 точки и 6 борби. Христо Захариев добави 18 точки, а Богдан Боев - 14 и 3 асистенции. Мартин Маринов пък се отчете с 11 точки и 10 борби, а Асен Великов реализира 12 точки.

За отбора на Черно море на линия бе националът Александър Янев, който чакаше трансфер в чужбина, но в крайна сметка започна първенството с екипа на варненци. Янев завърши с 13 точки и 17 борби. Тихомир Желев добави 12 точки, а Симеон Илиев - 11 точки.