Шампионът Дунав 8806 загуби от Нефтохимик със 77:81 (22:17, 16:15, 19:19 и 20:30) в мач от десетия кръг на първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в Русе.

Георги Божков избра първи за русенски да играят Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Аманда Джонсън, Кристина Сантяго и Мерике Андерсон. Отборът на Петко Маринов започна в състав Олга Дубровина, Тани Робинсън, Мария Желязкова, Анета Митева и Ашли Гейл.

През първите три части от мача дунавки водеха в резултата, като тима на Нефтохимик се опитваше да стопи разликата. Така на полувремето Дунав имаше преднина от 6 точки – 38:32.

Въпреки че в началото на третата част отборът на Георги Божков поведе с 12 точки, бургазлийки успяха да се върнат в играта и двата тима завършиха с по 19 точки в своя актив.

Решаваща за гостите се оказа четвъртата част, когато пет минути преди края резултатът беше вече изравнен - 65:65, а играта вървеше кош за кош. Три минути преди края Нефтохимик обърна мача и поведе със 71:67. До края русенки не успяха да изравнят и загубиха със 77:81.

С най-много точки за дунавки - 26, се разписа Кристина Сантяго, а Мерике Андерсон отбеляза 20. От Нефтохимик най-резултатни бяха Ашли Гейл, която записа 28 точки, а Олга Дубровина вкара 15 точки.