Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира с победа във финала на Националната баскетболна лига за жени.

Възпитаничките на Петко Маринов победиха като гост лидера в редовния сезон и носител на Купата на България отбор на Дунав 8806 (Русе) със 102:94 точки.

Нефтохимик 2010 поведе с 1:0 победи в серията. Играе се до три успеха от пет мача. Втората среща е утре от 18.00 часа отново в Русе.

Шампионките изиграха страхотна първа част и поведоха с 18 точки – 39:21.

След това те продължиха да увеличават преднината си и минута и половина преди почивката имаха аванс от 24 точки – 66:40.

През второто полувреме баскетболистките от Бургас продължиха убедително да водят в резултата, а домакините успяха да се доближат само на 4 точки - 89:93 минута преди края.

Катерина Дорогобузова завърши с "дабъл дабъл" - 30 точки и 11 борби за победителките. 27 точки добави Олга Дубровина, а със 17 точки завърши Мария Цанкова.

За Дунав Ейдриен Джонсън вкара 32 точки и спечели 8 борби, а с 23 точки, 6 борби и 5 асистенции се включи Шарел Алън, съобщи още БТА.