Много интересни двубой имаше тази нощ в Националната баскетболна асоциация. Втора поредна загуба понесе лидерът Бостън, този път от Вашингтон с 83:88. Двубоят бе изключително равностоен, но в заключителната част гостите от столицата съумяха да изградят крехка преднина, оказала се достатъчна за успеха.

Карон Бътлър вкара 21 точки за Вашингтон, а Антуан Джеймисън добави 20 точки и 10 борби. Кевин Гарнет бе най-резултатен, със своите 23 точки за Бостън.

Страхотен мач сътвориха Лос Анжелис Лейкърс и Сиатъл. „Езерняците” стигнаха до победа след продължение със 123:121. Звездата на гостите от ЛА Кобе Брайънт реализира 48 точки, като изстреля 44 топки в срещата. За Сиатъл Ник Колисън бе най-полезен с 24 точки и 18 борби.

Сакраменто прекъсна победната серия на Далас и надделя със 122:120 в редовните 48 минути. Маверикс записа седем поредни срещи без загуба, но гостуването на „кралете” им донесе неуспех. Сакраменто бе подсилен от завърналия се след контузия Кевин Мартин, а в следващите дни се очакват и Майк Биби, и Рон Артест. Мартин бе почти перфектен за домакините и завърши с 39 точки, по 22 добавиха Франсиско Гарсия и Джон Салмънс. За Далас с по 25 точки се отчетоха Девин Харис и Джейсън Тери, Дирк Новицки вкара 21.

Джералд Уолъс донесе малко радост за Шарлът, като отбеляза 40 точки и изведе тима на Бобкетс до победа над Денвър със 119:116. Въпреки 35-те точки на Кармело Антъни и блестящия Маркъс Кемби с 20 точки и 23 борби, гостите изпуснаха своя шанс за успех в последните минути на двубоя.