Центърът Тайсън Чандлър направи решаваща забивка 0.4 секунди преди края и донесе победата на Финикс над гостуващия Мемфис с 99:97 в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Чандлър се възползва от отличен пас на Драган Бендер и вкара в коша на съперника, а домакините записаха четвърти успех в последните си шест мача.

Девин Буукър беше най-добър за Финикс с 32 точки, 5 борби и 6 асистенции.

Тайрик Евънс се отличи с 25 точки, 5 борби и 5 асистенции за гостите, които загубиха за девети път в 11 срещи.

Далас спечели с 98:93 срещу гостуващия Торонто и прекъсна серията от шест поредни победи на съперника, а също така свали канадците от върха в Източната конференция.

Хосе Хуан Бареа наниза 20 точки, Дирк Новицки добави 18 точки, а Харисън Барнс допринесе с 16 точки и 10 борби за тексасците, които са на дъното в Запад само с 10 успеха в 35 мача през сезона.

Кайл Лаури наниза 23 точки за Торонто, но не успя да вкара в последната четвърт, а звездата на гостите ДеМар ДеРоузан, който имаше средно по 37 точки в последните три двубоя, сега завърши с едва 8 пункта.

Торонто допусна второ поражение в 14 срещи.

Резервата Никола Миротич вкара 24 точки, а Чикаго триумфира над гостуващия Милуоки със 115:106, за да запише осма победа в последните си десет мача.

Крис Дън допринесе с 20 точки и 12 асистенции.

За гостите Янис Антетокунбо завърши с 28 точки, а Ерик Бледсоу добави 22, но това не помогна да бъде избегната петата загуба в последните седем срещи.

Тобиас Харис се отличи с 30 точки, а Детройт надделя над гостуващия Индиана със 107:83 и измести съперника от второто място в Централната дивизия.

Андре Дрюмънд завърши с 21 точки и 18 борби за победителите.

Виктор Оладипо беше най-резултатен за гостите с 13 точки.

Сан Антонио се справи с гостуващия Бруклин със 109:97 в първия мач от сезона, в който можеше да разчита на всичките си играчи.

Кауай Ленърд вкара 21 точки, ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 20 точки и 9 борби, а Пау Гасол завърши с 15 точки и 12 борби.

Тони Паркър добави 14 точки, а Сан Антонио надделя над Бруклин като домакин за 15-и пореден път.