Шарлот спечели гостуването си на Вашингтон с 92:89 в среща от Националната баскетболна асоциация. Раха Бел отбеляза 19 точки, а Борис Диоу добави 18 при успеха на "рисовете" в мача между два от най-слабите отбори в НБА.

Победата е първа в последните три мача за Бобкетс. Карън Бътлър реализира 19 точки за "магьосниците", които записаха четвърта поредна загуба. Две минути преди финалната сирена Шорлот поведе с 90:85, възползвайки се от решителната серия от 11:1 в своя полза. След това отборът на Вашингтон пропусна три поредни стрелби и това помогна на "рисовете" да се поздравят с победата в мача.

Резервите Джуан Хауърд и Адам Морисън добавиха съответно по 12 и 11 точки за Шарлот. Чикаго загуби с 98:198 след продължение домакинския си двубой срещу Оклахома Сити. Кевин Дюран реализира 28 за победителите. Ник Колисън добави още 21 точки за "гръмотевиците".

Това е рекорд за него през сезона. Оклахома можеше да спечели още в редовното време, но Дюран пропусна да вкара две точки отблизо. В друг мач от НБА тази нощ Хюстън разгроми у дома Ню Йорк с 96:76, въпреки отсъствието на звездите Трейси Макгрейди и Рон Артест. ю