С кош на Карън Бътлър 3.9 секунди преди края на редовното време и след това пропуск на ЛеБрон Джеймс в ответната атака донесоха успеха на Вашингтон над Кливланд с 88:87. Така тимът от американската столица остана в битката за класиране на финала

на Изток, но Кавалиърс има необходимост само от една победа, за да продължи напред.

Бътлър вкара 32 точки за Вашингтон, а ДиШоун Стивънсън добави 17, като Уизърдс играха без голямата си звезда Гилберт Аренас, който е с контузия на коляното.

За Кавалиърс Джеймс вкара 34 точки, 24 от които през втората час. Тимът му поведе с 87:82 1:47 минути преди края, но до края гостите вкараха 6 безответни и се добраха до шести мач в серията. Тази победа сложи край и на поредицата им от 6 загуби на терена в Кливланд.

В Бостън местният тим стигна до трета победа срещу Атланта, този път със 110:85. Ветеранът Пол Пиърс вкара 22 точки за Селтикс, негов личен рекорд в плейофите тази година. В средата на третата част пък Рей Алън вкара две тройки за Бостън и сложи

край на опитите на гостите да се върнат в мача. Общо той завърши срещата с 19 точки, а 20 вкара друг ветеран Кевин Гарнет. Любопитното е, че Атланта зае последното 8-о място в плейофната схема с отрицателен баланс, но въпреки това в плейофите постигна

две победи на собствен терен. За гостите от щата Джорджия 21 точки вкара Джо Джонстън, а 19 добави Джош Смит.