Ню Йорк Никс победи шампиона Далас със 104:97 в зала Медисън Скуеър Гардън в среща от първенството на НБА.

Стив Новак вкара 14 от първите 15 точки за Никс в четвъртата част, включително четири тройки и допринесе за успеха в мача. Много силно игра и сензацията Джеръми Лин, който завърши с 28 точки и рекордните в кариерата си 14 асистенции за осмия успех в последните девет мача на Никс. Дирк Новицки се отличи с рекордните си за сезона 34 точки, но това не бе достатъчно за тима на Маверикс, който прекъсна серия от шест победи.

Лидерът в Западната конференция Оклахома Сити победи Денвър със 124:118 след продължение.

Кевин Дюрант реализира рекордните в кариерата си 51 точки, а Ръсел Уестбрук добави 40 точки в един от най-резултатните мачове този сезон. Сърдж Ибака също допринесе за успеха на Оклахома с първия трипъл-дабъл в кариерата си с 14 точки, 15 борби и 11 блока.

В Маями, Дуейн Уейд вкара 27 точки, а Леброн Джеймс добави 25 точки, 11 борби и 8 асистенции за успеха на Маями над Орландо с 90:78.

Това е шеста поредна победа за "горещите", които са отборът с най-добър баланс в асоциацията от началото на сезона.

Финикс прекъсна серия от четири поредни загуби след успех със 102:90 над Лос Анджелис Лейкърс.

Джаред Дъдли записа рекордните си за сезона 25 точки, а Марчин Гортат добави 21 точки и 15 борби за победата. Коби Брайънт завърши с 32 точки за Лейкърс, но вкара само една тройка от осем опита. Пау Гасол добави 17 точки и 12 борби за Лейкърс.