Отборът на Хюстън Рокетс стигна до много драматична победа при гостуването си на Филаделфия 76-ърс със 105:104 точки в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Гостите стигнаха до четвъртия си успех през кампанията след тройка с финалната сирена на Ерик Гордън. Избраният за най-добър шести играч в лигата за миналия сезон бе и най-резултатен за Рокет с 29 точки.

27 добави звездата на тима Джеймс Хардън, а с впечатляващ дабъл-дабъл от 16 точки и 20 борби се отличи центърът Клинт Капела. За домакините от Филаделфия Джей Джей Редик вкара 22 пункта, а с 21 завърши Джоел Ембийд.

В друг мач игран рано тази сутрин шампионът Голдън Стейт Уориърс спечели домакинството си на Торонто Раптърс със 117:112. Стеф Къри записа 30 точки, а с по 29 и 22 завършиха съответно Кевин Дюрант и Клей Томпсън за третия успех на „воините“ от началото на сезона.

За Торонто с 24 точки, 6 асистенции и 6 откраднати топки завърши гардът ДеМар Дероузен, а 20 точки добави крилото Паскал Сиакам.

Победата записа и отборът на Сан Антонио Спърс, който надделя със 117:100 при гостуването си на Маями Хийт. С 31 точки за „шпорите“ се отличи ЛаМаркъс Олдридж, а 22 добави Руди Гей.

За Маями 23 пункта вкара Тайлър Джонсън, а с 21 и 20 записаха Джеймс Джоунс и Горан Драгич. Успехът бе четвърти поред за играчите на Грег Попович, които от началото на сезона все още не познават вкуса на поражението.