Отборът на Торонто Раптърс надделя над тима на Портланд Трейл Блейзърс със 116:109 точки в дербито от поредния кръг в НБА. По този начин раптърите свалиха пионерите от върха в северозападната дивизия.

С най-голям принос за успеха на домакините бе Крис Бош, който наниза 38 точки и хвана 14 борби. Бош вкара шест от точките решителния втори овъртайм и донесе третата поредна победа на Торонто. В същото време Портланд записа едва втора загуба в последните си 19 срещи. Брендън Рой реализира рекордните в кариерата си 33 точки и записа 10 асистенции за гостите. Рой вкара и тройка две секунди преди края на първото продължение и изравни резултата 104:104.

Впоследствие обаче пионерите загубиха срещата. Антони Паркър с 25 точки и Хосе Калдерон с 22 точки също допринесоха за успеха на Торонто, който проигра аванс от 6 точки в последните 2 минути на редовното време и трябваше да тръпне до последно.

Последният в Атлантическата дивизия Ню Йорк Никс изненадващо разгроми лидера в Централната дивизия Детройт Пистънс с 89:65 точки. Така напрежението върху наставника на нюйоркчани Айзея Томас, който е бивш играч на буталата, поспадна. Зак Рандолф се отличи с 25 точки и 8 асистенции за домакините. Антонио Макдайс пък вкара 15 точки и овладя 13 борби за гостите, които останаха само на три точки от негативния си рекорд по най-малко отбелязани точки (62).

Атланта Хоукс пък разгроми Чикаго Булс със 105:84 точки и сложи край на серията си от 12 поредни загуби срещу този тим, датираща от април 2004-а година насам. Джо Джонсън наниза 37 точки за домакините, 25 от които през първото полувреме.

Луол Дън пък вкара 28 точки за биковете при завръщането си на игрището след три пропуснати срещи поради проблем с ахилесите.