Тони Паркър вкара рекордните си за сезона 42 точки за победата на Сан Антонио над Оклахома Сити със 107:96 в среща от Националната баскетболна асоциация.

С този успех Спърс се утвърдиха като най-добрият домакински отбор през сезона с 13 победи и само една загуба.

Тони Паркър бе над всички и изведе своя отбор до успеха срещу лидера в НБА в редовния сезон до момента. Французинът добави и 9 асистенции.

За Оклахома най-резултатен бе Кевин Дюрант с 22 точки и 11 борби.

Ню Йорк Никс се наложи над Ню Джърси с 99:92 в друга среща от НБА. Джереми Лин записа рекордните в кариерата си 25 точки и добави 7 асистенции.

Амар Студъмайър и Тайсън Чандлър се отличиха с по 17 точки за Никс.

Шампионът Далас претърпя загуба с 88:91 при гостуването на Кливланд. Новакът Кайри Ървинг завърши с 20 точки и донесе успеха за Кавалиърс с кош 15,8 секунди преди сирената.

Лидерът на Далас Дирк Новицки вкара 24 точки и изпревари Еджин Бейлър на 22-о място в листата на реализаторите в НБА.

Юта надигра Лос Анджелис Лейкърс с 96:87 в Солт Лейк Сити.

Ал Джеферсън отбеляза 18 точки за успеха на "джазмените", които решиха мача в четвъртата част със серия от 14 безответни точки.

Коби Брайънт бе най-резултатен за Лейкърс с 26 точки. Пау Гасол добави 24 точки и 16 борби, но това не помогна на тима на Лейкърс, който е с негативен баланс при гостуванията си – 3 победи и 8 загуби.