Родни Стъки вкара 34 точки при победата на Детройт Пистънс с 88:85 точки след продължение над Лос Анджелис Лейкърс в мач от редовния сезон в първенството на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. С кош на Коби Брайънт езерняците стигнаха до равенството в редовното време, но той пропусна тройка в последните секунди на продължението. Андрю Байнъм бе най-полезен за Лейкърс с 30 точки и 14 борби, а Брайънт завърши с 22 точки.

В Далас Дирк Новицки реализира 28 точки за успеха на домакините с 95:85 точки над Ню Йорк Никс. Отборът на Далас водеше с 11 точки преди последната част - 77:66, но в нея не успя да отбележи кош почти седем минути и гостите стигнаха до обрат 78:77. До края Новицки вкара 9 точки, а домакините направиха серия от 14:0. Амар Студемайър се отличи с 26 точки за Никс, а Джереми Лин записа 14 точки и 7 асистенции.

Кевин Гарнет спечели 13 борби, а Пол Пиърс вкара 7 от своите 30 точки в добавеното време при победата на Бостън над Хюстън с 97:92 точки след продължение. За Селтикс това бе пета поредна победа, а за Рокетс - четвърто поредно поражение. Рей Алън вкара 21 точки, включително тройка 36 секунди преди края на четвъртата част, с която изведе Бостън напред в резултата. Раджон Рондо пропусна да отбележи в следващата атака, а Горан Драгич изравни за Хюстън. Луис Скола се отличи с 18 точки и 14 борби, а Самуел Далембърт добави 11 точки и 17 борби за ракетите.

В Маями Леброн Джеймс вкара 21 точки за успеха на горещите със 108:78 точки над Ню Джърси. Контузия в глезена по време на мача получи Дуейн Уейн. За Маями това е 10-та поредна домакинска победа. Джеймс записа още 9 борби и 6 асистенции. За тима на Ню Джърси, който губи от Маями за девети пореден път, Дерон Уилямс се отличи с 16 точки.

Кори Магет постави личен рекорд за сезона от 29 точки при успеха на Шарлът със 100:84 точки над Орландо. Домакините изоставаха с 20 точки разлика през първото полувреме, но успяха да стигнат до победата. Дуайт Хауърд бе най-полезен за Орландо с дабъл-дабъл - 15 точки и 17 борби.

Атланта победи Индиана със 101:96 точки след 27 точки и 9 борби на Джош Смит. За гостите Дейвид Уест записа рекорд за сезона от 24 точки.