Орландо си осигури участието в плейофите в Националната баскетболна асоциация, след като се наложи убедително над Индиана със 122:111. „Магьосниците” разполагаха с изключително точни стрелци, като Морис Еванс и Кийт Богънс заедно вкараха 11 от 14 опита, включително и пет от шестте си шута от тройката. Еванс завърши с 19 точки, а Боганс с 11, за да запазят на тима си мачове и след редовния сезон.

Рашард Люис добави 22 точки, а обичайните топ реализатори на Орландо също си бяха на мястото. Хедо Тюркоглу вкара 27, а Дуайт Хауърд завърши с 18 точки и 12 борби. Двамата обаче направиха общо 11 грешки.

Индиана също се представи добре в нападение, като Дани Грейнджър наниза 27 точки, а Майк Дънливи и Трой Мърфи добавиха съответно 16 и 15 точки. Въпреки това Пейсърс изостана с 18 точки още през първото полувреме и не успя да ги навакса до края на срещата.

Междувременно шампионът Сан Антонио не може да запише победа вече в трети пореден мач и пети пореден извън дома. Снощи „шпорите” отстъпиха на Филаделфия с 96:103. Андре Милър блесна за домакините със своите 32 точки, а най-резултатен за Сан Антонио бе Тони Паркър с 27.

Финикс навлезе в добра серия, като записа четвърта поредна победа, като разпиля Сакраменто със 127:99. Амаре Студемайър бе над всички със своите 30 точки и 10 борби, а съотборникът му Шакил О`Нийл призна: „Той е най-добрият!” Друго ново попълнение на „Слънцата” – Гордън Гиричек добави 23 точки. О`Нийл вкара 17 плюс осем борби, Стив Неш завърши с 18 точки и осем асистенции, а Леандро Барбоса записа 17 точки.