Финикс Сънс се наложи като гост на Лейкърс в Лос Анжелис със 113:100 (33:28, 58:51, 85:71) и поведе в серията с 3-1 победи.

Стив Неш записа изключителните 23 асистенции за успеха на „слънцата”. Канадецът направи 15 от тях през първото полувреме, с което изравни рекорда на Меджик Джонсън и Док Ривърс за най-много записани асистенции за едно полувреме в плейофите на НБА. Неш остана на само едно завършващо подаване от рекордните 24 асистенции на Джон Стоктън в мач от плейофите.

Страхотен мач изигра и Амаре Студамайър той овладя внушителните 21 борби и вкара 27 точки. Дадъл-дабъл записа и Шон Мериън, той реализира 22 точки и хвана 11 борби.

За Лейкърс на ниво играха единствено звездата Коби Брайънт завършил с 31 точки и Ламар Одъм с 19 точки и 13 борби.