Финикс победи Индиана със 121:117 като гост в интересен и напрегнат двубой. Домакините от Индианаполис имаха шанс дори да запазят успеха за себе си, като демонстрираха много силна игра в последната четвърт. Звездите на Финикс Стив Неш и Амари Студемайър обаче бяха на друго мнение и показаха на „пешеходците” как всъщност се прави.

Студемайър завърши с 42 точки, а Неш добави 18 точки и гросмайсторските 17 асистенции, за да надделеят „слънцата” в последните секунди.

Минути пред края на четвъртата част Индиана имаше аванс в резултата, когато Неш реализира два наказателни удара, за да съкрати тази преднина на две точки – 117:115 в полза на домакините. 42 секунди преди края, отново канадският плеймейкър вкара тройка, за да изведе Финикс в резултата – 118:117.

Джамал Тинсли пропусна да донесе победата на Индиана, като не бе точен в ответната атака, за разлика от Амари Студемайър, който направи 120:117 при оставащи 6.5 секунди. Дани Грейнджър стреля една отчаяна тройка за финал, но тя не влезе, за да изравни резултата.

Бързата игра и страхотното темпо, което наложиха Финикс помогна на тима да преодолее изоставане от 12 точки през второто полувреме. Студемайър пък демонстрира зрялост, като игра над шест минути с пет лични нарушения, като още едно го вадеше от мача в решителен момент. Младият баскетболист бе почти безгрешен от линията за наказателни удари (12 от 13) и стреля добре от игра (15 от 24 опита). Към актива си той добави и 13 борби.

„Чувствах се много добре, наистина силен,” коментира Студемайър след срещата. „Просто си играех моята игра. Взех всичко, което защитата им ми позволи. Успях да покажа моя стил и отборът показа истинския Финикс Сънс баскетбол.”

За третата поредна победа на тима от Аризона заслуга имаше и Шон Мериън с 14 точки и 12 борби.

Индиана от своя страна не успя да вземе поредния скалп на някои от лидерите в Западната конференция. До момента Пейсърс взеха победи от Далас, Юта, Денвър и Ню Орлиънс. За Индиана Джърмейн О`Нийл вкара 30 точки, Майк Дънлийви реализира 22, а Джамал Тинсли се отчете с 19 точки и 12 асистенции.