Тони Паркър направи много силен мач, завършвайки с 37 точки и 12 асистенции за победата на Сан Антонио над Далас 93:76 в дербито на щата Тексас. Паркър бе лидерът на Спърс в отсъствието на контузените Тим Дънкан и Ману Джинобили и още през първото полувреме наниза 26 точки, като Сан Антонио се оттегли на почивка с шест точки преднина - 50:44.

Кърт Томас, който започна на мястото на Тим Дънкан, добави 10 точки и 15 борби, а бившият играч на Далас Майкъл Финли, вкара 16 точки за Сан Антонио. Звездата на Далас Дирк Новицки завърши с дабъл-дабъл - 14 точки и 10 борби, а най-резултатен за Маверикс бе Джош Хауърд с 19 точки.

В Маями, Дуейн Уейд реализира 31 точки и рекордните в кариерата си 16 асистенции за победата на "горещите" над гостуващия Детройт със 103:91. Алън Айверсън вкара 22 точки за Детройт, но не успя да предотврати седмата поредна загуба на Пистънс.

Кливлънд победи с лекота Мемфис с 94:79 в друга среща от тази нощ. Звездата на Кавалиър ЛеБрон Джеймс вкара 15 точки за 30 минути, а в последната четвърт получи почивка заради солидната преднина на неговия тим в резултата. Даниел Гибсън вкара 19 точки, а Мо Уилямс добави 18 за Кливлънд.

Лос Анжелис Лейкърс победи като гост Оклахома Сити със 107:93, а Кобе Брайънт продължи да се изкачва в класацията на най-добрите реализатори в НБА за всички времена. Брайънт вкара 10 от общо 36-те си точки в първите три минути на последната част и помогна на Лейкърс да обърне резултата срещу тима на Оклахома. Така Брайънт се изкачи на 19-о място при реализаторите, измествайки от тази позиция Ейдриън Дентли.