Действащият шампион в НБА Голдън Стейт Уориърс претърпя домакинско поражение от Портланд Трейл Блейзърс със 109:110.

20 секунди преди края на основното време Кевин Дюрант с изстрел от зоната на трите точки доведе нещата до продължение, а в допълнителните пет минути гардът на гостите Деймиън Лилард с тройка шест секунди преди сирената донесе победата на своя отбор. Най-резултатен в срещата с 29 точки стана звездата на "воините" Стеф Къри.

За победителите Юсуф Нуркич се отличи с 27 точки. Блейзърс са шести в Западната конференция с баланс 20-15, а Уориърс втори с 23-13. Хюстън Рокетс победи Бостън Селтикс със 127:113 на свой терен.

Джеймс Хардън изигра пореден силен мач и завърши с 45 точки, а Клинт Капела реализира 24 т. и 18 борби. За Хардън това е шести двубой, в който бележи не по-малко от 35 пункта и той е едва четвъртият играч с такъв показател в последните 20 години.

По-рано това се е удавало само на Коби Брайънт, ЛеБрон Джеймс и Кармело Антъни. В друг мач от НБА Милуоки Бъкс надигра Ню Йорк Никс със 112:96. Лос Анджелис Лейкърс без контузения ЛеБрон Джеймс в състава си загуби гостуването на Сакраменто Кингс със 116:117.