Един от най-успешните баскетболисти на Америка в последното десетилетие Шакил О'Нийл стана петият състезател в историята на НБА, който в кариерата си е вкарал повече от 28 хиляди точки. Това стана в домакинския мач на неговия тим Кливланд Кавалиърс срещу Торонто Раптърс, който Кавс спечелиха със 108:100. О'Нийл вкара 16 точки, а феновете го аплодираха бурно по време на прекъсването след края на първата четвърт на мача. Пред него в тази класация се нареждат Карим Абдул Джабар (38 387 точки), Карл Малоун (36 928), Майкъл Джордан (32 292) и Уилт Чембърлейн (31 419).

Ветеранът Шак играе свое първи сезон с екипа на Кливланд, а отборът е лидер в Източната конференция с 32 победи и 11 поражения. Лидерът на тима ЛеБрон Джеймс пък записа срещу името си 28 точки, 11 асистенции и 9 борби, а Мо Уилямс добави 22 точки. За гостите от Торонто Крис Бош реализира 21, но само пет през второто полувреме.

В Маями местният тим надви със 113:83 Индиана като Дуейн Уейд вкара 32 точки, 18 от които в първата четвърт. След първата част домакините водеха с 36:19, което реално им осигури комфорт в оставащото време. Майкъл Бийзли добави 21 точки за Маями, а Брандън Ръш се отчете със 17 за Пейсърс.