Седми мач решава единия финалист на Запад

Шампионът Сан Антонио Спърс надделя с 99:80 над гостуващия Ню Орлиънс Хорнетс и изравни резултата в полуфиналния плейоф в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на 3-3 победи.

Аржентинецът Ману Джинобили беше най-полезен за шпорите с 25 точки, а Тим Дънкан добави 20 точки и 15 борби. За гостуващите стършели Крис Пол се отличи с 21 точки.

Сан Антонио започна двубоя изключително мотивирано и след 71% успешна стрелба в първата част поведе с 36:24. До края гостите се доближиха най-много на пет точки при 41:46 в средата на втората четвърт, но за повече нямаха сили.

Решаващият мач от серията е в Ню Орлиънс в понеделник, като в историята досега само веднъж от 21 опита гостите са печелили седмата среща във втория кръг на плейофите.

В другия полуфинал на Запад Лос Анжелис Лейкърс води на Юта Джаз с 3:2 победи.