Втора домакинска загуба претърпя Кливланд Кавалиърс в последния си мач от редовния сезон, след като отстъпи със 110:111 на Филаделфия след продължения. Кавалиърс, които отдавна си бяха осигурили първото място на Изток, дадоха почивка в този мач на звездите си начело с Леброн Джеймс, Мо Уилямс и други титуляри. Така те не успяха да изравнят рекорда на Бостън Селтикс от 40 победи и 1 загуба от сезон 1985/1986.

Филаделфия пък завърши 6-а в конференцията, но с тази победа прекъсна серията си от шест поредни поражения. 30 точки за тях наниза Андре Милър. Въпреки поражението, Кливланд завърши сезона с 66 победи, което е рекорд за сезона в Лигата.

На Запад Сан Антонио остана на 3-о място и ще играе със сериозния отбор на Далас в 1-ия кръг на плейофите, но шпорите се поздравиха с титлата в Югозападната дивизия. В последната си среща те надделяха над Ню Орлиънс Хорнетс със 105:98 след продължение, а конкурентът им Хюстън падна като гост 84:95 от Далас.

Майкъл Финли вкара тройка със сирената за Спърс в края на редовното време, а Тим Дънкан беше водещата им фигура през цялото времетраене на мача. Гостите от Ню Орлиънс поведоха с пет точки 47,6 секунди преди края на редовното време, но пропуснаха три наказателни удара. След това играчите на Сан Антонио реализираха контраатака, а при пресечена топка Финли със сирената изравни.

Резервата Еди Хаус вкара пет тройки за Бостън при успеха на шампионите над Вашингтон със 115:107, въпреки че трима от основните им играчи получиха почивка. За гостите Карън Бътлър вкара рекордните за сезона 39 точки, но това се оказа недостатъчно. Общо Еди Хаус пък завърши мача с 20 за Селтикс.

Травис Оутлоу вкара 21 точки за Портланд, който надви Денвър със 104:76 и си гарантира предимство при домакинствата в плейофите. Трайлблейзърс посрещат Хюстън. Ветеранът Шоунси Бълипс вкара 13 точки за гостите от Денвър.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), край на редовния сезон:

Кливланд- Филаделфия 110:111 след продължение

Индиана- Милуоки 115:108

Орландо- Шарлот 98:73

Бостън- Вашингтон 115:107

Маями- Детройт 102:96 след продължение

Ню Йорк- Ню Джърси 102:73

Далас- Хюстън 95:84

Мемфис- Атланта 98:90