Един от основните претенденти за титлата Сан Антонио записа втора поредна победа на старта на сезона в Националната баскетболна асоциация, след като се наложи над домакина Сакраменто със 102:94.

Кауай Ленърд наниза 30 точки, а ЛаМаркъс Олдридж добави 16 за успеха.

ДеМаркъс Къзинс беше най-добър в мача с 37 точки и 16 борби, но това не помогна на домакините да избегнат поражението в първия си мач от кампанията в собствената си зала.

Двубоят беше равностоен в дълги периоди, като 7:51 минути преди края резултатът беше 83:83. Последва серия от 7:1 точки за гостите, след която те не допуснаха обрат.

Атланта се наложи над гостуващия Вашингтон със 114:99, записвайки успех в първия си домакински мач от сезона.

Пол Мислап беше най-резултатен с 28 точки, а Дуайт Хауърд се отличи с 11 точки и 19 борби за успеха. За столичани Морис Макрийф завърши с 22 точки, а Джон Уол допринесе с 12 точки и 10 асистенции.

Чикаго също започна с домакинска победа след 105:99 над Бостън. Джими Бътлър беше най-резултатен с 24 точки, Дуейн Уейд добави 22, а Тадж Гибсън се отчете с18 точки и 10 борби за победителите. Айзея Томас завърши с 25 точки за гостите.

Чикаго водеше през цялата среща, като седем минути преди края преднината на тима беше 95:81. Добра серия на Бостън позволи на отбора да съкрати изоставането си до 92:95, но в последните три минути гостите нямаха сили за повече.

Лос Анджелис Клипърс стартира с победа със 114:106 като гост на Портланд. Блейк Грифин се отличи с 27 точки и134 борби, а Крис Пол също вкара 27 точки за успеха. За домакините с 29 точки и 10 борби завърши Деймиън Лилард./БТА